Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

ВЛАДА НАРАТИВУ або ЗЕЛЕНСЬКИЙ: МІНУС ОДИН ДЕНЬ

Влада в сучасному світі – це не тільки і не стільки сила примусу чи наявність ресурсів. Насамперед – це влада інтерпретувати реальність, формувати пріоритети та нав‘язувати свій наратив. В міжнародних відносинах цей феномен відомий як «м‘яка сила». За словами автора цього терміну гарвардського професора Джона Ная, soft power – це ‘attraction and seduction’, влада приваблювати та зваблювати замість силувати та купувати (лояльність).

Донедавна Зеленський віртуозно володів цим різновидом влади. Він створив наратив «слуги народу», який привабив та звабив абсолютну більшість українських виборців. Вже ставши президентом, він лише наростив свою популярність, створивши ілюзію простих і швидких рішень, якої так прагнули посполиті. Захмарні рейтинги глави держави вводили в депресію його політичних опонентів і надихали його команду на зухвалі бліцкриги.

Автор: Геннадій Друзенко, Facebook.

Але з «мінським наративом» щось пішло не так. Попри справжню невинність «формули Штайнмаєра» (бо вирвана з контексту інших домовленостей вона справді ні про що), українці інтуїтивно відчули, шо офіційне погодження формули – це перший крок до імплементації «мінського наративу», який написаний не в Києві і навіть не на Донбасі, і точно не в інтересах України.

І тут і інтуїція і радники підвели Президента. Він абсолютно не зрозумів контр-наратив тих, хто 2 жовтня прийшов на Банкову, а також вийшов на вулиці та площі українських міст в знак протесту проти погодження формули Штайнмаєра. Бо насправді йшлося не про формулу – українці протестували проти початку імплементації Мінського наративу. Протестували проти пастки, яку нав‘язали Україні росіяни (символічно, що офіційний текст т.зв. Мінських угод існує тільки російською мовою) і освятив саме «Нормандський формат» в лютому 2015-го у Мінську.

Там, де Зеленському ввижаються підступи його попередника на посаді, насправді спрацювала інтуїція тих, хто знає не з чужих слів, що таке війна. Тих, кому ця інтуїція допомогла на цій війні вижити. Тих, хто вижив, бо навчився на нюх розпізнавати підступ і небезпеку і миттєво реагувати на них.

До Володимира Зеленського примою української політичної сцени довго була Юлія Тимошенко. Вона також свято вірила, що Майдан зібрався аби визволити її з Качанівської колонії (соратники навіть привозили їй фото ялинки на Майдані з її великим портретом на ній). А Янукович свято вірив, що майдан фінансує ЮВТ і США. Ця віра завела Віктора Федоровича в Ростов-на-Дону та перетворила Юлію Володимирівну з лідерки опозиції та найвідомішого полів’язня на пострадянському просторі — на очільницю маленької парламентської фракції, яка майже ні на що не впливає. Схоже, Володимир Олександрович палає бажанням станцювати на тих самих граблях. Бо став заручником наративу, в якому є місце для нього, для його політичних опонентів, для Путіна, Макрона та Меркель – проте геть відсутні WE THE PEOPLE OF UKRAINE…

А даремно. Якщо б Зеленський був справжнім популістом, він би 2 жовтня бодай інкогніто прийшов ввечері на Банкову. Понюхати повітря. Відчути атмосферу. Послухати, про що говорять люди. Подивитись у сповнені гідності очі тих, хто прийшов рятувати його і країну від пастки написаного в Москві мінського наративу. Він цього не зробив – і тому наступного дня йому ввижалися за протестами підступи Порошенка, а не український народ…

Що ж, мінус один день президентства Володимира Зеленського. Понюхати, чим пахне Майдан він вже навряд чи прийде. Принаймні доки не запахне смаленим під вікнами Банкової. А от подивитись свіжу соціологію у глави держави час ще є час. Дасть Бог, він второпає, що мінський наратив, яким відформатувати йому голову «нормандці» на чолі з Путіним, викликає алергію не тільки у спільноті ветеранів та волонтерів – його не сприймає дві третини українських громадян.

ДУМАЙ-ТЕ, Володимире Олександровичу. У вас ще є цілих 11 діб…

ВЛАДА НАРАТИВУ або ЗЕЛЕНСЬКИЙ: МІНУС ОДИН ДЕНЬВлада в сучасному світі – це не тільки і не стільки сила примусу чи…

Gepostet von Gennadiy Druzenko am Donnerstag, 3. Oktober 2019
Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *