Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

Геннадій Друзенко: Урядові галюцінації

Автор: Геннадій Друзенко, Facebook.

В неділю Кабінет Міністрів затвердив свою п‘ятирічну програму. Хоча програмою назвати це складно – димова завіса з додатком галюціногенних речовин. Видно, що презентації наші урядовці робити навчилися, а наповнювати їх змістом, аналізувати ситуацію, робити розрахунки та формулювати переконливі аргументи – ні.

Чого вартий тільки цей пасаж з програми КМУ: «Ми модернізуємо Державну службу зайнятості через перехід до моделі роботи на принципах аутсорсу – із залученням приватних кадрових агентств до пошуку роботи та метчінгу працівників з найкращими роботодавцями, залученням приватних надавачів освітніх послуг до навчання робітників сучасним навичкам, які затребувані на ринку праці. Ми створимо еко-систему з веб-порталів, що забезпечують профайлінг, тренування для пошуку роботи, підвищення професійних навичок, метчінг та супроводження на новій роботі для безробітних і внутрішніх та зовнішніх трудових мігрантів з метою їх залучення на український ринок праці» (Ціль 7.3. Українські працівники мають легальну роботу та витрачають менше часу на пошук нової легальної роботи, стор. 48).

Після прочитання такого, хочеться взяти в руки цей самий метчінг – і так добре надавати автору по профайлінгу, аби в нього на все життя залишився аутсорс. А якщо серйозно, то схоже Кабмін вже захворів на президентську хворобу – продукувати ілюзії замість програм, створювати інформаційний шум замість якісного контенту. 

Аби переконатися в цьому, достатньо подивитись, як презентують свої програми розвитку наші найближчі сусіди – поляки: https://www.gov.pl/documents/33377/436740/Responsible_Development_Plan.pdf. Статистичні данні, графіки, розрахунки, джерела фінансування, дедлайни… І жодних «матчінгів» та «профайлінгів» навіть в перекладі на англійську. І навіть в «країні-агресорі» все виглядає набагато солідніше та переконливіше: з цифрами, розрахунками та прогнозами майже на 200-х сторінках на http://static.government.ru/media/files/aaooFKSheDLiM99HEcyrygytfmGzrnAX.pdf

План розвою 800-тисячного Індіанаполісу, підготовлений муніципалітетом та громадою до 200-річчя столиці штату Індіана, і то виглядає переконливіше за заклинання Кабміну:https://plan2020.com/

Невже уряд вірить, що достатньо записати в програмі – і економіка України зросте на 40%, 24000 км доріг загальнодержавного значення «будуть приведенні у хороший стан», рівень забруднення довкілля зменшиться принаймні на 20%, а українці почнуть більше народжувати і менше емігрувати в пошуках кращої долі? 

Колись моя донька, що ходила тоді в початкову школу, щиро дивувалась, що маючи банківську картку, я не міг їй купити їй іграшку: не було грошей. Вона була щиро впевнена, що банківська картка у взаємодії з банкоматом завжди «народжує» потрібну суму. Достатньо їх звести разом 🙂. Згадуючи цей смішний епізод, мені здається, що всі ми раптом опинились у великому дитячому садочку, де президент переконаний у своїй невідпорній чарівності, що має силу завершувати війни, Кабмін вірить у заклинання, які здатні змінювати закони економіки, а Голова делегації України в ПАРЕ, заблукавши у трьох соснах запитань в інтерв‘ю «Лівому берегу» – переконана, що знає як спілкуватися з досвідченими російськими дипломатами. 

І цей дитячий садок веде корабель «Україна» в епіцентр ідеального шторму, що суне на нас з усіх боків…

УРЯДОВІ ГАЛЮЦІНАЦІЇВ неділю Кабінет Міністрів затвердив свою п‘ятирічну програму. Хоча програмою назвати це складно -…

Gepostet von Gennadiy Druzenko am Montag, 30. September 2019
Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *