Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

НАТО закликає до розширення військової допомоги Україні

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі, 23 жовтня 2019 року

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі, 23 жовтня 2019 року

НАТО закликає розширити військову допомогу Україні – про це на пресконференції в Брюсселі заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ.

«Звичайно, я, як генеральний секретар, завжди підштовхую союзників у НАТО надавати більше. І я закликаю союзників збільшити цю допомогу, надавати більше інструкторів, більше коштів до трастових фондів, проводити більше діяльності з Україною. Я зустрічався з президентом Зеленським і наголосив йому, що будемо продовжувати і збільшувати допомогу, ми, власне, вже у процесі збільшення нашої підтримки Україні», – сказав Столтенберґ.

За його словами, на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Вашингтоні у квітні узгодили новий пакет допомоги, «який стосується різних можливостей, включно з військово-морськими можливостями».

Питання підтримки України буде розглянуте в найближчі два дні на зустрічі міністрів оборони НАТО, сказав Столтенберґ.

30-31 жовтня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ відвідає Україну на чолі північноатлантичної ради НАТО. Експерти побувають в Одесі і Києві, щоб на місці оцінити, в якому стані перебуває українська армія.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що візит в Україну Північноатлантичної ради НАТО пов’язаний із питанням безпеки в Чорному морі.

У вересні президент України Володимир Зеленський зустрівся в Нью-Йорку з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом, з яким обговорив «подальші кроки у рамках розвитку політичних відносин і практичної взаємодії України та НАТО».

Перед цим в уряді України заявили, що стратегічний курс України в ЄС і НАТО залишається незмінним.

“По-перше, ми надаємо значну підтримку на політичному рівні. Ми знову і знову повторюємо, що не приймаємо незаконну анексію Криму і що ми підтримуємо територіальну цілісність України. Ми потужно підтримуємо зусилля з досягнення врегулювання на політичному рівні, втілення Мінських домовленостей і ми бачимо певний прогрес, включаючи обмін полоненими. Ми бачимо нові ініціативи, пожвавлення зусиль задля досягнення прогресу із втілення Мінських домовленостей.

Також ми надаємо підтримку на практичному рівні – ми допомагаємо їм модернізувати збройні сили та сили безпеки, різні країни-члени Альянсу надають підтримку через механізми НАТО та на двосторонній основі, в таких сферах, як навчання, організація командування та контролю, кіберсфері”, – говорить Столтенберґ”.

30-31 жовтня відбудеться візит делегації НАТО на чолі зі Столтенберґом до України. Візит ще раз продемонструє підтримку Альянсу України, йдеться в офіційному повідомлення НАТО.

“НАТО відвідає Україну через декілька тижнів і також відвідаємо Одесу, де ми почали допомагати в розбудові спроможностей захисту на морі”, – додав генеральний секретар.

Джерело: Радіо Собода, Голос Америки

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *