Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

«Капітуляції» Києва не сталося: на переговорах у Мінську щодо Донбасу не узгодили «формулу Штайнмаєра»

Мінськ – Україна на переговорах у Мінську 18 вересня знову заявила, що перш за все вимагає безпеки на Донбасі, роззброєння бойовиків, виведення російських військ та відновлення контролю над державним кордоном на Донбасі. А Росія та підтримувані нею так звані ОРДЛО хочуть перш за все особливого статусу окупованих районів Донбасу, місцевих виборів на їхніх умовах та амністії учасників бойових дій.

Узгодити так звану «формулу Штайнмаєра», яка передбачає політичне врегулювання – вибори та особливий статус самоврядування на Донбасі, і яку безплідно обговорюють вже 4 роки, на засіданні 18 вересня не вдалося. Хоча саме таке рішення було потрібно, щоб Росія погодилася на зустріч у жовтні лідерів «Норманської четвірки».

Дорожню карту про втілення запропонованої у 2015 році в розвиток Мінських домовленостей «формули Штайнмаєра» обговорювали на засіданні політичної підгрупи. Там до роботи приступив новий представник України, призначений президентом Зеленським, Олексій Резников. Але виявилося, що і нові обличчя на переговорах не дали бажаного Росії результату. Тому що позиції сторін відрізняються кардинально.

Про прогрес щодо втілення «формули Штайнмаєра» посол Мартін Сайдік не сказав, заявивши, що Тристороння контактна група з врегулювання на Донбасі (ТКГ) працює за принципом консенсусу, і він не може коментувати позиції сторін. Але за підсумками засідання ТКГ Сайдік лише обережно заявив, що сторони 1 жовтня продовжать дискусії з питань імплементації «формули Штайнмаєра».

https://www.radiosvoboda.org/a/30171828.html

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *