Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

ДБР виявило ознаки організованого масового голосування за членів Ради громадського контролю (Оновлено)

Виявлено обставини, що можуть свідчити  про можливе масове організоване голосування під час обрання членів Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань на користь перших 13 кандидатів у рейтингу – за цими даними зареєстровано кримінальне провадження. Про це повідомив Директор ДБР Роман Труба під час спілкування з кандидатами.

Нагадаємо, що з 15:00 3 жовтня по 15:00 4 жовтня відбулося перше інтернет-голосування за склад Ради громадського контролю при ДБР. Громадяни України могли один раз проголосувати за 15 членів Ради із 41 кандидата.

«Перед початком голосування кожен обов’язково ознайомлювався з повідомленням, що втручання у систему голосування може призвести до наслідків, передбачених статтею 361 Кримінального кодексу. Водночас, за попереднім аналізом виявлено обставини, які можуть свідчити про не персональне, а масове організоване голосування на користь перших 13 переможців конкурсу», – розповів Роман Труба.

Ознаки можливої організації масового голосування за 13 кандидатів

Перше: виявлено пакети телефонних номерів, в яких відрізняються лише останні три цифри. Це близько 1100 телефонних номерів, які використовувалися лише при голосуванні за 13 кандидатів, що складає близько 30% голосів за кожного з них.

Друге: Серед голосів за перших по рейтингу 13 кандидатів частка багаторазових голосувань з однієї IP-адреси складає від 70% до 86%, що значно перевищує середній показник в 10% для інших кандидатів;

Третє: Близько 400 (10%) голосів за кожного з 13 кандидатів було отримано з «одноразових» електронних адрес, доменів, зареєстрованих за день до голосування. Більшість з них зареєстрована в однаковий час. 

Четверте: Голосування за 13 кандидатів рейтингу відбувалося синхронно, без коливань – однакове збільшення голосів в один час по всім 13 кандидатам. Більше того, з 00:00 по 05:10 4 жовтня продовжується синхронне зростання голосів за 13 кандидатів, яке припинилося одночасно. Варто зазначити, що з півночі по усім іншим кандидатам голосування майже не відбувалося.

Директор ДБР Роман Труба наголосив, що навіть при виявленні можливих правопорушень, він зобов’язаний призначити склад РГК. Водночас, він закликав переможців написати заяви про не включення їхніх кандидатур до складу Ради для проведення повторного конкурсу.

«Наразі не встановлено причетність цих 13 кандидатів до організації голосування на їхню користь. Водночас, ані до засад формування Ради громадського контролю, ані до самих членів не повинно бути сумнів. Враховуючи оприлюднену інформацію, вважаю, що жодний доброчесний кандидат не повинен стати членом Ради громадського контролю, знаючи, що в порушення закону за його кандидатуру було організовано голосування», – зазначив Роман Труба.

Роман Труба via Telegram:

“Під час аналізу голосування за Раду громадського контролю при ДБР виявлено ознаки не персонального, як передбачено законом, а організованого масового голосування за перших 13 переможців конкурсу.

Це – пакети мобільних телефонів з однаковою комбінацією цифр (відрізняються лише 3 останні); «одноразові» електронні адреси та домени, зареєстровані за день до голосування; нетипове, лінійне голосування за 13 переможців конкурсу; багаторазове голосування з однакових IP-адрес та інше.
На підставі цих матеріалів зареєстровано кримінальне провадження.

Ми не знаємо, чи причетні ці 13 переможців до організації голосування на свою користь – під час досудового розслідування це буде встановлено. Навіть з виявленими порушеннями, я зобов’язаний призначити склад Ради.

Водночас, переконаний, що будь-який доброчесний активіст ніколи не ввійде до РГК, знаючи, що на його користь було організоване масове неперсональне голосування. Запропонував переможцям до понеділка написати заяви про не включення до складу РГК, для того, щоб провести нові вибори. Чи отримаю я хоч одну заяву? Побачимо. Але це вже буде їхня відповідальність.”
https://t.me/truba_roman/102

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *