Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

День жалоби в Україні у зв’язку з катастрофою літака МАУ в Ірані

8 січня о 4:10 ранку за київським часом з аеропорту Тегерану вилетів літак Boeing 737-800NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», через декілька хвилин після зльоту рейс PS752 зник з радарів. Лайнер розбився в районі міста Фердоусіє центрального округу Шахріяр провінції Тегеран. На борту було 176 людей, всі загинули. Серед них – 11 громадян України (9 членів екіпажу і 2 пасажирів):

1. Володимир Гапоненко – командир екіпажу. Мав 11600 годин нальоту на літаках Boeing 737, в тому числі 5500 годин як командир повітряного судна (КПС).

2. Сергій Хоменко – другий пілот. Як повідомили в МАУ, мав 7600 годин нальоту на Boeing-737. Як розповідають його колеги, раніше був командиром «Блакитної стежі» – підрозділу Військово-транспортної авіації України.

3. Олексій Наумкін – інструктор, який за розповідями колег став вчителем для десятків командирів та других пілотів МАУ. Мав 12000 годин нальоту на літаках Boeing 737, в тому числі 6600 годин як КПС.

4. Бортпровідниця Марія Микитюк. 24 роки. Випускниця Національного авіаційного університету. Родом з Івано-Франківська.

5. Бортпровідниця Катерина Статнік. 27 років.

6. Старший бортпровідник Ігор Матьков, 34 роки. Мав понад десять років стажу роботи в МАУ. Навчався в Кіровоградському льотному училищі за спеціальністю «Авіаційний транспорт», закінчив відділення східних мов Київського національного лінгвістичного університету. Родом з Чернігівської області.

7. Бортпровідник Денис Лихно. Закінчив Національний авіаційний університет в 2018 році.

8. Бортпровідниця Валерія Овчарук, 28 років. Родом із Луганська. На своїй сторінці в інстаграм вона писала, що любить свою роботу і що вірить в те, що літаки ніколи не стануть для неї просто транспортом. Встигла відвідати США, Індію, Китай, Таїланд, Канаду та інші країни.

9. Бортпровідниця Юлія Сологуб, 25 років. Родом із Нововолинська. Бортпровідником вона працювала близько пів року.

10. Пасажирка Ольга Кобюк, 1958 року народження.

11. Пасажирка Олена Малахова, 1981 року народження. Директор авіакомпанії «Скайавіатранс». Цій компанії належав український транспортний літак, який був обстріляний ракетами в Лівії влітку 2019 року.

Літак МАУ Boeing 737-800NG, що розбився, був вироблений лише три роки тому. Як запевнили в компанії, він був справний і пройшов останнє планове технічне обслуговування перед вильотом 6 січня.

Унаслідок катастрофи, що сталася вранці 8 січня, загинули всі 176 людей, які були в літаку – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – 11 громадян України (всі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів), а загалом громадяни семи країн.

Джерело: Радіо Свобода

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *