Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

Журналісти вимагають звільнення речниці Зеленського

Журналіст Сергій Андрушко намагався напряму поставити запитання Володимиру Зеленському, проте речниця президента фізично йому завадила це зробити

Журналіст Сергій Андрушко намагався напряму поставити запитання Володимиру Зеленському, проте речниця президента фізично йому завадила це зробити

Неформальна спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» вимагає звільнення речниці президента України Юлії Мендель через «непрофесійну та неетичну» поведінку щодо журналістів, передає Радіо Свобода.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯУ зв’язку із непрофесійністю, неетичною поведінкою та провокацією штучних конфліктів, вимагаємо…

Gepostet von Ініціатива 34 am Montag, 30. September 2019

«У зв’язку із непрофесійністю, неетичною поведінкою та провокацією штучних конфліктів, вимагаємо звільнити Юлію Мендель з посади прес-секретара Президента України Володимира Зеленського. Від Офісу Президента та Юлії Мендель очікуємо вибачень перед нашим колегою Сергієм Андрушком», – йдеться у відкритій заяві, яку «Ініціатива 34» опублікувала в Facebook.

Заяву підписали редакторка-засновниця «Української правди» Олена Притула, ГО «Громадське Телебачення» та журналісти Bihus.Info, список підписантів доповнюється.

Цього ж дня із відкритою заявою виступив і медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», який закликав Володимира Зеленського особисто публічно відреагувати на перешкоджання роботі журналістів з боку його речниці Юлії Мендель.

Днем раніше НСЖУ закликала офіс Зеленського вибачитися за дії Мендель щодо журналістів Радіо Свобода.

Журналіст Радіо Свобода Сергій Андрушко намагався напряму поставити запитання президентові Володимиру Зеленському і керівникові його офісу Андрію Богдану під час публічного заходу. Проте речниця президента фізично йому перешкоджала це зробити – відштовхувала журналіста та хапала за мікрофон. У цей час охоронці відтягували журналіста вбік.

Повне відео спілкування Андрушка з Мендель

Задля уникнення маніпуляцій з боку представників Офісу Президента і речниці Зеленського, редакція «Схем» публікує повне відео спілкування Сергія Андрушка з Юлією Мендель та спроб нашого журналіста отримати позицію керівника ОП Богдана і глави держави щодо фактів, встановлених редакцією під час проведення розслідування «Андрій Богдан. «Незаслужене» звання та грамота від Азарова в розпал Майдану»: http://bit.ly/2lCjfEF

Gepostet von Схеми: корупція в деталях – RFERL am Freitag, 27. September 2019

Згодом Юлія Мендель заявила, що не відштовхувала журналіста, а намагалася не допустити в «особистий простір президента». Вона також заявила, що йдеться про питання безпеки «першої особи держави».

13 вересня на форумі YES речниця президента Юлія Мендель відтягнула журналіста Радіо Свобода Крістофера Міллера від Володимира Зеленського, перешкоджаючи йому поставити запитання президенту.

У відповідь на зауваження журналіста, що «це не так, як це має працювати», Мендель відповіла: «Так, саме для цього я тут працюю».

Юлія Мендель і журналіст РС Крістофер Міллер

А ось ще один епізод, коли речниця президента Юлія Мендель буквально фізично відтягує журналіста Радіо Свобода Крістофера Міллера від Володимира Зеленського – перешкоджаючи йому поставити запитання президенту. Це сталося 13 вересня на форумі YES.Публікуємо повне відео інциденту з перекладом.Примітно, що у відповідь на зауваження журналіста, що «це не так, як це має працювати», Мендель відповіла: «Так, саме для цього я тут працюю»

Gepostet von Схеми: корупція в деталях – RFERL am Freitag, 27. September 2019

Незалежні журналісти заявили про створення неформальної спільноти «Ініціатива 34» для протидії проявам цензури у січні 2019-го. Назва спільноти відсилає до 34-ї статті Конституції України, адже саме вона гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *