Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

Зеленський про вибори на окупованих територіях: «Кордон має бути наш»

Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вибори на окупованих проросійськими бойовиками територіях Донбасу можливі за повного контролю Києвом неконтрольованої частини кордону з Росією.

«Якщо ми хочемо, щоб вибори пройшли згідно із законодавством України, то ми розуміємо, що не може бути кулеметів, кордон повинен бути наш», – сказав Зеленський.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Він додав, що закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня поточного року, а натомість буде новий закон.

«У цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії. Саме тому не буде ніякої капітуляції», – сказав Зеленський.

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що вибори в ОРДЛО мають відбутися лише за українським законодавством.

Вибори в ОРДЛО також передбачені так званою «формулою Штайнмаєра», текст якої, за словами президента, сьогодні У Мінську погодила українська сторона у ТКГ.

Формулу запропонував свого часу колишній міністр закордонних справ Німеччини і на той час голова ОБСЄ Франк-Вальтер Штайнмаєр. Згідно з його пропозиціями, Донбас отримує «особливий статус» (тимчасово набуває чинності закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО) в день проведення виборів на окупованих територіях на тимчасовій основі; після того, як ОБСЄ засвідчує законність таких виборів, закон набуває чинності постійно.

При цьому формула ніяк не пов’язує це з вирішенням безпекових питань – таких, як виведення чи роззброєння незаконних збройних формувань (російських гібридних сил), відновлення контролю за кордоном тощо, – які так само передбачені мінськими домовленостями.

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *