Джастіс Паблішинг

liberty and justice for all

Зеленський: “Формула Штайнмаєра”. Що це таке? Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також у суспільстві як Закон “Про особливий статус Донбасу”

Повний текст заяви Володимира Зеленського:

“Доброго дня, шановні журналісти. Дякую, що ви тут знаходитеся.

Сьогодні відбулося засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську. Обговорювалося питання щодо наступного етапу звільнення наших полонених. Чекаємо всі цього. Для нас, ви знаєте, що повернення українських громадян є пріоритетом, і для мене особисто, я думаю, що і для кожного українця.

Особливу увагу хочу приділити вашому колезі – кореспонденту Станіславу Асєєву, якому вчора виповнилося 30 років, який більше 2 років знаходиться у в’язниці в “ДНР”. Ми докладаємо максимальних зусиль для його повернення та повернення всіх наших громадян, усіх громадян України.

Друге. Було досягнуто домовленості про початок розведення військ – теж всіх вітаю з початком. Дуже віримо в це. Розведення військ у Петрівському та Золотому. Хочу заспокоїти, до речі, місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені, і відведення військових ніяк не вплине на вашу безпеку. Прикладом цього є, ви знаєте прекрасно ситуацію у Станиці Луганській, де відбулось успішне розведення військ, зараз відновлюється пішохідний міст. І ви знаєте, що ми плануємо до кінця листопада вже побудувати такий фундаментальний міст.

Третє. Сьогодні було усунуто останні перепони на шляху до проведення саміту нормандської четвірки. Я думаю, що найближчим часом ми будемо знати вже дати. Я хочу, доречі, поговорити про найбільшу страшилку останніх тижнів під назвою “формула Штайнмаєра”. Що означає ця формула? Це одне, в принципі, два речення – ось і все. Що це таке? Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також у суспільстві як Закон “Про особливий статус Донбасу”, починає діяти на постійній основі за умови… Будь-ласка, зараз дуже важливо. За умови, коли там відбудуться вибори (місцеві вибори), проведені згідно Конституції України та законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Це означає, шановні журналісти, наші глядачі, що ніяких виборів під дулами кулеметів не буде і не може бути. І ще дуже важливий момент: Закон “Про особливий статус Донбасу” діє – ви знаєте, що він є, – і він діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон. Який? Розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговоренні з суспільством. І в цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії. Саме тому немає і не буде ніколи ніякої капітуляції, ніякої.

Дуже вам вдячний”.

Источник: https://censor.net.ua/r3151504

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *